Anonymous
7/6/2025, 8:20:04 AM No.81729899
Some of the prices in the grocery store these days are genuinely retarded. A little container of cut up watermelon for $10. And then it's $3 to buy a whole watermelon.
Why not just charge $3 for it? For like an 8th of a watermelon cut up. There's no way you wouldn't make more sales from people on the go who just want to grab it for lunch. I don't see anybody buying it for $10 it's usually fully stocked still at night. It's just sad to see cause it feels like they'd rather it go to waste than sell it overpriced.
Why not just charge $3 for it? For like an 8th of a watermelon cut up. There's no way you wouldn't make more sales from people on the go who just want to grab it for lunch. I don't see anybody buying it for $10 it's usually fully stocked still at night. It's just sad to see cause it feels like they'd rather it go to waste than sell it overpriced.
Replies: