Search Results
7/16/2025, 7:55:01 AM
>>510483198
It costs 15-20$ to grow a pound of weed if you want it for quality. Cheap shit costs 5-10$ per lb. Once it is federally legal you will see prices for wholesalers drop like a car crash and many of these larger companies are going belly up since it grows everywhere.
In the case of farmers you can sell it as pig feed since it gets them high and has a decent amount of protein. Other animals will eat the seeds just fine.
It costs 15-20$ to grow a pound of weed if you want it for quality. Cheap shit costs 5-10$ per lb. Once it is federally legal you will see prices for wholesalers drop like a car crash and many of these larger companies are going belly up since it grows everywhere.
In the case of farmers you can sell it as pig feed since it gets them high and has a decent amount of protein. Other animals will eat the seeds just fine.
Page 1